UI/UX Designer

UI/UX Designer2021-06-07T13:18:11+02:00

Head UI/UX Designer

Είσαι UI/UX Designer με άφθονη δημιουργικότητα, τόλμη και άριστες γνώσεις σε εργαλεία και εφαρμογές σχεδίασης; Ετοίμασε ένα δυναμικό portfolio και έλα να μας εντυπωσιάσεις!

Ο Head UI/UX Designer της εταιρείας μας αναλαμβάνει τις εξής αρμοδιότητες:

  • Πραγματοποιεί τον δημιουργικό (γραφιστικό) σχεδιασμό για:
    • ενέργειες που αφορούν την παρουσίαση εταιρικής ταυτότητας (Branding) εταιρείας και πελατών (λογότυπα, επαγγελματικές κάρτες, αυτοκόλλητα, stationary, συσκευασίες, εφαρμογές κ.λπ.)
    • ενέργειες που αφορούν την Inbound Marketing στρατηγική εταιρείας και πελατών (social posts, blog posts, newsletters, gifs, videos, e-books κ.λπ.)
    • έντυπα μέσα (βιβλία, φυλλάδια, posters, flyers κ.λπ.)
  • Εκτελεί κάθε στάδιο σχεδιασμού (user flows, wireframes, mockups, prototyping)
  • Σχεδιάζει στοιχεία γραφικού περιβάλλοντος χρήστη (GUI), όπως μενού, καρτέλες, widgets κ.λπ.
  • Αναλύει τα ευρήματα ερευνών ικανοποίησης χρηστών, σε συνεργασία με: Project Manager & Web Developers
  • Εντοπίζει, προσδιορίζει και αντιμετωπίζει αποτελεσματικά προβλήματα σχετικά με το User Experience (π.χ. responsiveness)
  • Σχεδιάζει microsites, landing pages, e-shops, εταιρικά websites, για κάθε διαθέσιμη συσκευή (mobile, tablet, desktop)
  • Αποδίδει αποτελεσματικά το Information Architecture σε wireframes
  • Σχεδιάζει μακέτες σύμφωνα με τις ενδεδειγμένες πρακτικές της εταιρείας, έχοντας πάντα ως γνώμονα το λειτουργικό design και το conversion rate
  • Διενεργεί τον απαραίτητο έλεγχο για την αποτελεσματική απόδοση των γραφιστικών στοιχείων σε κάθε διαθέσιμη συσκευή (mobile, tablet, desktop)
  • Συνεργάζεται στενά με την εκάστοτε ομάδα έργου (Digital Strategist, Project Manager, Content Writer, Designers, Web Developers)
  • Κατέχει ηγετικό ρόλο στο τμήμα του, δίνοντας art directions στην ομάδα των υπόλοιπων Designers
  • Αναζητά και προτείνει καινούργιες σχεδιαστικές πρακτικές και λύσεις

Για τη συγκεκριμένη θέση, κρίνονται ως απαραίτητα τα παρακάτω:

  • Τουλάχιστον 3ετή σχετική εμπειρία
  • Online portfolio
  • Εκπαιδευτικό υπόβαθρο σχετικό με το Graphic/UI/UX Design
  • Εις βάθος κατανόηση των UX & Graphic Design αρχών & μεθοδολογιών
  • Κατανόηση των SEO & Digital Marketing standards
  • Οξυμένη αντίληψη
  • Κριτική σκέψη και δημιουργικότητα
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ευελιξία και ικανότητα για άριστη διεκπεραίωση εργασίας με ελάχιστη επίβλεψη
  • Ομαδικό πνεύμα

Στην DevelopGreece, επικροτούμε:

  • Την ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Την open-minded προσέγγιση
  • Την καλλιτεχνική διάθεση
Στείλτε μας το
βιογραφικό σας

Δεν επιλέχθηκε αρχείο.

Δέχομαι η DevelopGreece να διαχειρίζεται τα στοιχεία μου με ασφάλεια, όπως ορίζει η Πολιτική Απορρήτου της. Δέχομαι η DevelopGreece να διαχειρίζεται τα στοιχεία μου με ασφάλεια, όπως ορίζει η Πολιτική Απορρήτου της.

Develop Greece

Social Media

Κατεβάστε το SEO Ebook!