Digital Marketer

Digital Marketer2021-06-07T13:33:19+02:00

(Content & Social Media Marketing Specialist)

Ενημερώνεσαι διαρκώς για τις τρέχουσες ψηφιακές τάσεις; Εξασκείς άριστα την τέχνη του copywriting; Τα social media έχουν γίνει η νέα σου ψύχωση; Ειδικεύεσαι στο email marketing και στα ad campaigns; Αν ναι, βρήκες τη σωστή θέση να διοχετεύσεις το πάθος σου!

Ο Digital Marketer της εταιρείας μας θα αναλάβει τις εξής αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση Social Media Accounts (επικοινωνία με πελάτες, παραλαβή παραδοτέων, οργάνωση και ανάθεση tasks προς την ομάδα έργου, έλεγχος/επίβλεψη κ.λπ.)
  • Γνώση και εφαρμογή των πιο σύγχρονων πρακτικών Social Media Marketing (προτροπές, marketing-wised λεζάντες, call-to-actions, hashtags, conversion rate κ.λπ.)
  • Δημιουργία και εκτέλεση διαφημιστικών καμπανιών σε Facebook και Instagram (δημιουργία campaigns, boost posts, facebook lead ads, facebook pixel, conversion rate, ανάλυση δεδομένων, βελτιστοποίηση καμπανιών, AB testing κ.λπ.)
  • Γνώση και εφαρμογή των τεχνικών προδιαγραφών των Social Media (χρήση σωστών διαστάσεων στις εικόνες για κάθε περίσταση, περιορισμοί κειμένου πάνω στην εικόνα κ.λπ.)
  • Συγγραφή και επιμέλεια κειμένων (Websites/e-shops/υλικό για ενέργειες Branding)
  • Αρθρογράφηση
  • Εφαρμογή των βέλτιστων πρακτικών Copy Writing (SEO-friendly κείμενα κ.λπ.)
  • Δημιουργία και εκτέλεση Email Marketing Campaigns (γνώση πλατφόρμας Mailchimp, παρακολούθηση αποτελεσμάτων κ.λπ.)
  • Ανάλυση δεδομένων μέσω Google Analytics & Facebook Analytics και έκδοση σχετικών reports
  • Διαρκής ενημέρωση για τις τρέχουσες ψηφιακές τάσεις

Για τη συγκεκριμένη θέση, κρίνονται ως απαραίτητα προσόντα τα παρακάτω:

  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γραπτή έκφραση για την παραγωγή περιεχομένου υψηλής ποιότητας
  • Οξυμένη αντίληψη
  • Εξαιρετική γνώση των υφιστάμενων social media πλατφορμών
  • Κριτική σκέψη και δημιουργικότητα
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και στην ακρίβεια
  • Ευελιξία και ικανότητα για άριστη διεκπεραίωση εργασίας δίχως επίβλεψη
  • Ομαδικό πνεύμα

Στην DevelopGreece, επικροτούμε:

  • Την άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Τη γνώση μίας επιπλέον ξένης γλώσσας
  • Την ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Την open-minded προσέγγιση
  • Την καλλιτεχνική διάθεση
Στείλτε μας το
βιογραφικό σας

Δεν επιλέχθηκε αρχείο.

Δέχομαι η DevelopGreece να διαχειρίζεται τα στοιχεία μου με ασφάλεια, όπως ορίζει η Πολιτική Απορρήτου της. Δέχομαι η DevelopGreece να διαχειρίζεται τα στοιχεία μου με ασφάλεια, όπως ορίζει η Πολιτική Απορρήτου της.

Develop Greece

Social Media

Κατεβάστε το SEO Ebook!